NASI AUTORZY

felietonisci-01Jerzy Chmielewski

redaktor naczelny

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tamara Bołdak-Janowska

literatura, felieton

Dwujęzyczna pisarka, pisząca prozę, poezję i eseistykę. Opublikowała 17 książek, w tym cztery filozoficzne, i chce opublikować jeszcze dwie.

Za całokształt twórczości uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2007 r. Za powieść utopijną pt. Rzeczy uprzyjemniające Utopia nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2010. W 2011 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt twórczości.

Kocha WKL, język prosty i Narejki oraz Warszawę, miasto swego ojca.

Wieloletnia współpracowniczka i autorka felietonów “Czasopisu”.


 

Janusz Korbel

felieton, reportaż

 

Dzieciństwo spędził częściowo na Podlasiu, w rodzinnym dworku matki nad Narwią. Absolwent wydziału architektury na Politechnice Krakowskiej, adiunkt na Politechnice Gliwickiej, aktualnie wykłada kulturoznawstwo regionu na wydziale Politechniki Białostockiej w Hajnówce. Przez szereg lat związany z prof. Januszem Bogdanowskim w ramach zespołu MAB 13. Był współzałożycielem Pracowni na rzecz Wszystkich Istot i miesięcznika “Dzikie Życie”.

Mieszkał w Białowieży, pisał, redagował bloga puszczańskiego, był prezesem Towarzystwa Ochrony Krajobrazu. Zmarł 7 sierpnia 2015 roku.

Wieloletni autor felietonów, reportaży i wywiadów dla “Czasopisu”.


 

felietonisci-07

Ewa Zwierzyńska

reportaż

 

Autorka tekstów o podlaskim świecie i Białorusi. Podróżniczka, która swoje trasy opisuje na blogu podróżniczym, publikuje w kilku czasopismach.

W Czasopisie od 2012 roku.

 

 

 


 

felietonisci-08

Mateusz Stryczula

felieton, reportaż

 

Wielbiciel Słowian, słowiańskiej kultury i słowiańskich języków od czasu do czasu zaszywający się w różnych zakątkach świata. Absolwent politologii UKSW. Zwolennik przetrwania dawnych kultur autochtonów w zglobalizowanym świecie.

Podróżnik, który zszedł Podlasie wzdłuż i wszeż. Nauczył się podlaskiej gwary, promuje inicjatywy młodzieżowe wspierające rozwój i podtrzymujące podlaską “svoją movę”.

Dla “Czasopisu” pisze teksty “po swojomu” i po polsku.

 

 

 

181 Comments

Пакінуць адказ